Teksti suurus:
A A A

Ida-Virumaal selgitati välja vabariigi parimad laskeorienteerujad

16.09.2019
Laskeorienteerumise esikolmik koos esindajatega
Autor: Katrin Kaarama
Eile, 15. septembril toimus Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses Noorte Kotkaste laskeorienteerumise võistlus. Lisaks võistluspingele pani nii võistlejaid kui ka korraldajaid proovile tugev tuul ja tihe vihmasadu.
Võistlusest võtsid osa 4-liikmelised võistkonnad igast malevast. Start anti ühiselt iga võistkonna esimestele võistlejatele, kes suundusid lasketiiru ning sealt edasi orienteerumisringile. Peale orienteerumist toimus vahetus. Laskmine toimus õhkrelvast lamavas asendis langevate sihtmärkide pihta.

Individuaalne paremusjärjestus määrati distantsi läbimiseks kulunud aja põhjal. Võistkondliku tulemuse selgitamiseks liideti iga maleva 4 võistleja ajad.

Noorte sõnul oli võistlust hoolimata tugevast tuulest ja vihmasajust põnev. Rapla noorkotkas Rainer Metsniit vastas ilmastiku küsimuse peale läbi huumoriprisma, et  kui oleks päike paistnud poleks ta tulnudki. „Siit võib järeldada, et noorkotka jaoks ei ole halba ilma, on vaid vale riietus,“ sõnas Julia Siimberg, kes asendas laskeorienteerumise ajal Noorte Kotkaste peavanemat. Peakohtunik Kadre Maalma hindas võistluse kordaläinuks ja tõdes, et olenemata ilmast olid võistlejad ja korraldajad tublid.

Laskeorienteerumise võitis Põlva malev, kellele järgnes II kohale tulnud Rapla malev ja III kohale Harju malev.

Individuaalarvestuses kujunes esikolmik:

I koht – Tanel-Erich Post (Valgamaa)
II koht – Oskar Simso (Põlva)
III koht – Gerrit Siugand (Võrumaa)
 
Palju õnne kõikidele osalejatele!