Teksti suurus:
A A A

Kodutütred ja noorkotkad võistlevad Viru Tarval

06.04.2016
Noorkotkad patrullvõistluse Mini-Erna majutusalal
Autor: Noorte Kotkaste fotokogu
Reedel, 8. aprillil algab Kadrina vallas, osalt Neeruti mägedes kahepäevane võistlusmatk Viru Tarvas.
Pariisi puhkekülast alguse saavast võistlusmatkast võtavad osa Noorte Kotkaste malevate ja Kodutütarde ringkondade neljaliikmelised esindused üle Eesti, et kontrollida oma võimet ülesannete täitmisel ja testida füüsilist vastupidavust.

Võistlusmatka kogupikkus on 13-18 aasta vanustele noortele ligikaudu 30 km ja 7-12 aastastele 15 km.

Osalejatel tuleb maastikul liikuda jalgsi ning täita etteantud ülesandeid. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja kõrvalise abita.

Võimalikud ettetulevad kontrollpunktide sisud võivad olla meditsiini ülesanne, füüsilise vormi testimine, koostööoskus, orienteerumine, laia spektri teadmiste kontroll, kauguste jm mõõtmine, laskmine, paadiülesanne, luureülesanne, sideülesanne ning ette võib tulla ka üllatusülesandeid.

Rajal teeb elu raskemaks vastutegevus, kes ei lase võistlejatel lihtsalt mööda metsateid järgmise kontrollpunktini jalutada.

Korraldajad paluvad antud piirkonnas autoga liiklejatelt suuremat valvsust ja mõistmist.

Võistluse lõpetamine ja autasustamine on Rakvere Vallimäel Tarva kuju jalamil pühapäeval, 10. aprillil.

Võistlusmatk Viru Tarvas toimub kolmandat aastat.  Mullu osutusid noorkotkastest parimateks Alutaguse maleva noorkotkad. Teise koha saavutas Viru maleva Roela noorkotkaste võistkond ja kolmandad olid Rapla noorkotkad. 

Kodutütarde arvestuses võitis eelmisel aastal Rapla võistkond ning teisel kohal lõpetasid Alutaguse ringkonna kodutütred, jättes kolmandaks Tallinna ringkonna võistkonna. 

Võistluse korraldaja ja läbiviija on Noorte Kotkaste Viru malev koostöös Kaitseliidu Viru maleva ja Naiskodukaitse Viru ringkonnaga.