Teksti suurus:
A A A

Matk Sirtsi sohu

25.02.2015
Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud traditsiooniline Alutaguse Noorte Kotkaste matkapäev toimus sel aastal 22. veebruaril Lüganuse valla maadel.
Matk algas Mehide Mändide lähedalt ning lõppes Sirtsi rändrahnu juures. Mehide Männid on looduskaitsealused puud, millest suurima ümbermõõt on ligi 3 meetrit ja kõrgus 27 meetrit. Sirtsi rändrahn asub Sonda külje all Sirtsi küla lähistel ning teda loetakse Alutaguse suurimaks rändrahnuks, lisaks ka Virumaa südameks. Hiidrahnu mainitakse samuti Kalevipoja lugudes. Tee vonkles metsa vahel kuni vana raudteetammini ja seda oli võimalik läbida suuskadel. Mööda tammi kuni rahnuni pidid noorkotkad minema siiski jala, kuna lume asemel oli jalgade all kiilasjää, samuti lõõtsus lagedal tugev ja vilu tuul. Sirtsi rändrahnu juures ootas matkajaid lõke, soe supp, pirukas ja soe jook. Matka lõpetas traditsiooniliselt ilutulestik.
Selleaastasel matkal osales  ligi 40 noorkotkast Kiviõli, Jõhvi, Iisaku, Tudulinna, Järve ja Narva Meriskaudid rühmadest. Korraldajateks olid noortejuhid ja instruktor eesotsas Lüganuse noortejuhi Lembit Alametsaga.
Täname korraldajaid, läbiviijaid ja osalejaid ning järgmise ettevõtmisena on noored oodatud kevadisel koolivaheajal traditsioonilisele saalihoki turniirile.
 
Alutaguse Noorte Kotkaste nimel
Anneli Reino
Avinurme Malevkonna teavituspealik