Teksti suurus:
A A A

Mini-Erna võitu kordasid Pärnumaa noorkotkad

29.06.2015
Eile lõppenud Noorte Kotkaste Mini-Erna võistluse võitsid Pärnumaa noorkotkad, kellele oli see teine järjestikune Mini-Erna võit. Teise koha võitsid Põlva maleva noorkotkad väikese eduga Läti Jaunsardze noorte ees.
Ligikaudu 35 tunnise ja 50 kilomeetrise rännakul läbi Harjumaa metsade ja soode, pidid võistkonnad sooritama rajal mitmeid tegevusi – osalejad näitasid osavust ja kiirust erinevatel köieradadel ja luuramises ning olema täpsed kaugustemääramises. Lisaks pidid võistlejad näitama oma oskusi esmaabi osutamisel ja uppumisohtu sattunud isiku päästmisel.

Võistlus oli reedeõhtuse vihmase ilmastiku ja raske rajaprofiili tõttu väga nõudlik ning sellest tingituna olid sunnitud ka kolm võistkonda rännaku katkestama. Kahel ööl nappide magamistundide või hoopis magamatuse kiuste õnnestus seevastu 14 võistkonnal finišijoon ületada!

Võistlusel osales ka üks kodutütarde võistkond Lääne ringkonnast, kes läbisid võistlusel edukalt ning saavutasid lõpptulemusena väga tubli 10. koha. Välisvõistkondadest olid lisaks Läti noortele rajal ka meeskond Leedust.
Mini-Erna patrullvõistlust korraldas Noorte Kotkaste esindus koos Noorte Kotkaste Harju maleva, Kaitseliidu Harju maleva ja Kodutütarde ning Naiskodukaitse Harju ringkondadega. Võistluse ülem oli Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm ning peakohtunik erukindral Johannes Kert, kes täitis aastatel 1996–2002 Noorte Kotkaste peavanema ülesandeid.

Mini-Erna patrullvõistlus toimus sellel aastal 19ndat korda ning on üks füüsiliselt raskemaid võistlusi noorkotkaste võistluskalendris.

Vaata pilte siit. Võistluse lõpuprotokolli leiad siit.