Teksti suurus:
A A A

Nädalavahetusel toimub Jõgevamaa noorkotkaste ja kodutütarde maakondlik luureretk

15.04.2016
2015 aasta luureretke kontrollpunkt
Autor: NK Jõgeva maleva fotokogu
Retk algab 15. aprillil Jõgeva linnas linnaorienteerumisega, liigub 16.-17. aprillil teekonnal Siimusti – Saduküla – Pikknurme – Umbusi – Kamari.
Luureretkel osalevad noored vanuses 11-18 eluaastat, kokku 24 neljaliikmelist võistkonda. Noored läbivad vastavalt oma vanuserühmale vanemad 14-18 aastased ca 30 km linnulennult ja nooremad 11-13 aastased ca 30 km mööda teid.

Teekonnal lahendavad võistlejad erinevaid ülesandeid, nt: meditsiin, laskmine, side loomine, tule tegemine, varjualuse ehitamine jms. Võistlejate jälgimiseks kasutatakse GPS jälgimissüsteeme. Vastutegevuse kasutuses on droonid võistlejate leidmiseks. Võistlusmäng on noortele katsumuseks, pannes proovile nende keha ja vaimu.

Luureretk on võistlusmäng, kus noored näitavad omandatud oskuseid ja teadmisi ning selgitatakse välja Noorkotkaste ja Kodutütarde võistkondade esikolmik.

Võistluse korraldaja ja läbiviija on Noorte Kotkaste Jõgeva malev ja Kodutütarde Jõgeva ringkond, koostöös Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Naiskodukaitse Jõgeva ringkonnaga.

Luureretk on otsepildis jälgmisel aadressil: seiklused.eu