Teksti suurus:
A A A

Noored meediahuvilised kogunesid Kaitseliidu koolis

29.06.2015
Täna algav ja neli päeva kestev Kaitse Kodu! treeninglaager kutsub kokku meediahuvilised noored üle kogu Eesti, et Kaitseliidu ja Kaitse Kodu! ajakirjanike juhendamisel omandada ja lihvida oma ajakirjanikuvõimeid.
Noorte Kotkaste ja Kodutütarde poolt ellukutsutud ning Kaitse Kodu! poolt läbiviidav treeninglaager toimub esmakordselt ning on üks Kaitseliidu noorteorganisatsioonide meedia-aasta sündmustest. Laagrisse on oodatud üks noorkotkas ja kodutütar igast malevas ja ringkonnast.

Laagripäevade jooksul saavad noored esmased nipid  pildistamise ja kirjaliku eneseväljenduse vallas. Treenimisele tulevad traditsioonilise ajakirjandusega seotud oskused nagu õige teema ja lähenemisnurga valik, ajakirjanduslikud žanrid ja nende meisterlik kasutamine, illustreerimine fotoaparaadiga ja ilma. Laager on tihkelt isetegemist ja harjutamist täis ning neljapäeva hommikul rõõmustab leid oma külaskäiguga keegi Kuulus Külaline. Isetegemist kroonib laagri lõpuks trükivärvi järele lõhnav kõhnuke ajakiri, mille iga osaline laagrist kaasa saab.

Käesolev aasta on Kaitseliidu noorteorganisatsioonides kuulutatud meedia-aastaks ning sellega seoses toimub mitmeid asjakohaseid tegevusi üle Eesti.

Noored Kotkad avaldasid aasta alguses oma ajakirja.