Teksti suurus:
A A A

Noorkotkad panevad proovile oma meediaalased oskused

20.11.2015
Noorkotkaste kommunikatsiooniharjutus Oskustevõistlusel 2013
Käesoleval reedel ja laupäeval toimub Türi Põhikoolis Noorte Kotkaste vabariiklik meediavõistlus, milles osalevad malevate neljaliikmelised võistkonnad. Võistluse eesmärk on arendada noorkotkastes meediahuvi ja pakkuda meediateadmiste ning -oskuste proovilepanekut.
Reedel tuleb noorkotkastel  esitada kodutööna pressifoto käesoleval aastal malevas toimunud sündmusest (laagrid, võistlused, koondused jne). Võistlusel tuleb võistkonna kaptenil esitatud pilti selgitada, sellele nö tekst alla kirjutada. Samuti võetakse mõõtu meediaalases viktoriinis. Viktoriinis küsitakse 01.-16.11.2015 vabariiklikus meedias (Päevaleht, Postimees, Aktuaalne Kaamera) ja ajakirjas Kaitse Kodu! ilmunud uudiste, artiklite jms kohta.

Laupäevane võistluse osa toimub välitingimustes ja on praktilisem. Võistkondadel tuleb reaalselt koostada uudislugu korraldajate etteantud teemal. Võistkonnad koguvad Türi linnas uudisloo tarbeks infot, suhtlevad selleks inimestega, teevad videosid ja fotosid. Siinkohal on palve sellel päeval Türi linnas liikuvatele kodanikele, olge avatud suhtlema, aidake noori ja ärge ehmuge, et noored teid võistluse tarbeks tülitavad.

Võistlusülesandeid hindab viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad: Eesti Rahvusringhäälingu Kesk-Eesti korrespondent Olev Kenk, kaitseväe teavituskeskuse produtsent Kerli Dello, ajalehe Postimees arvamusportaali vanemtoimetaja Toomas Randlo, ajalehe Järva Teataja ajakirjanik Merit Männi ja Kuma raadio saatejuht Ly Menov.

„Tavapäraselt teab üldsus noorkotkaid, kes matkavad võistlustel või laagerdavad erinevates tava- ja erialalaagrites. Seekordne võistlus on tavapärasest erinev. Peamine eesmärk on sisendada noorkotkastes julgust meediaga suhtlemiseks, anda neile oskusi koostada ise oma põnevatest tegevustest uudiseid nii maleva kui ka rühma tasandil," lisas Kaitseliidu Järva maleva noorteinstruktor Urmas Piigert.

Meediavõistluse korraldavad Noorte Kotkaste esindus ja Noorte Kotkaste Järva malev koostöös Kaitseliidu Järva maleva, Naiskodukaitse Järva ringkonna ja Kodutütarde Järva ringkonnaga.