Teksti suurus:
A A A

Noorte Kotkaste vabariikliku võistluse „Alati Valmis 2014“ võidukarikas läks Valgamaale

29.04.2014
Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili õnnitleb võitjaid
Autor: Jaanika Niklus
Möödunud nädalavahetusel toimus Harjumaal, Loksa linnas ja selle lähimaastikul, noorkotkaste vabariiklik võistlus „Alati Valmis 2014“. Võistluse põhiraskus langes noorkotkaste järgukatsenõuete täitmisele, mis said juba möödunud aasta alguses täiesti uue sisu ja vormi.
 
Kolmel võistluspäeval pidid neljaliikmelised võistkonnad näitama üles teadmisi mälumängus, tundma geograafiat ja ajaloolisi tööriistu, lisaks lahendama erinevaid meeskonnaharjutusi. Tavapäraselt oli ülesannete sees ka esmaabi situatsioonülesandeid. Kõik osalejad pidid võistluse raames läbima ka kehalised katsed ning näitama oma oskusi ujumises. Võistlus oli väga mitmekesine ning nõudis noorkotkastelt mitmekülgsust.

Üheksa võistkonna konkurentsis olid edukamad Noorte Kotkaste Valgamaa maleva noorkotkaste võistkond koosseisus: Paul Poderat, Tõnu Vahtra, Erki Vessin ja Andre Altosaar. Teisele kohale tulid Alutaguse maleva ja kolmandale kohale Viru maleva noorkotkad.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili külastas võistlust kahel korral, andes võistluse käigus noorkotkastele häid soovitusi ning osaledes võistluse lõppedes autasustamistseremoonial. Kaitseliidu ülem rõhutas noorkotkaste tegevuse olulisust. Isamaaline tegevus aitab kasvada noortel tublideks kodanikeks ning noorkotkana saadud teadmised ja oskused on vajalikud tulevaseks eluks. Õpitu omakorda aitab mõista, et kõiki inimesi, sõpru, sugulasi ja ka võõrast inimest, tuleb austada ja neid tuleb alati aidata.

„Alati Valmis 2014“ võistlus oli sellel aastal noorkotkastele esimene vabariiklik võistlus.