Teksti suurus:
A A A

Sakala malevas toimub noorkotkaste ja kodutütarde riigikaitselaager

21.08.2014
Noorkotkad välilaagri varjualuses
Autor: Noorte Kotkaste esinduse pildikogu
Sakala maleva noorkotkaste ja kodutütarde maleva laager toimub sel korral 22-24. augustil Lilli väljaõppe alal. Laagris osalevad 12-18 aastased organisatsiooni liikmed ning väljaõpet viivad läbi maleva väljaõppe instruktorid ning kaitseliitlased.

 
Põhjusel, et Noored Kotkad ja Kodutütred on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, siis aastas korra korraldame laagri, kus tutvustame meie noortele Kaitseliidu ja Kaitseväe baasväljaõpet. Tunnetame, et alates 12 eluaastast soovivad noored lisaks matkatarkustele ja järgukatsetele rohkem aimu saada, mis ootab neid ees ajateenistuses või kaitseliidus. Maleva laagris laagripüstitamist, käemärke ja liikumisviise ning värvime näod roheliseks, ehk õpime maskeerimist ja palju muud.

Laagris jagatakse noored jagudesse ning iga jagu kogub nii õppetundides, kui ka laagrialal punkte esituste, käitumise, korra ja ülesannete lahendamise eest. Kõige eeskujulikum jagu saab laagri lõpus preemia.

Laagri eesmärk on lisaks uutele teadmistele õpetada noortele distsipliini, meeskonna tööd ning tutvustada eri rühmade liikmeid omavahel.


Henri Paavo