Teksti suurus:
A A A

Salupere luureretke võitsid Harju maleva noorkotkad

10.06.2015
Noorte Kotkaste Tallinna malev koostöös Kaitseliidu Tallinna maleva ja Kodutütarde Tallinna ringkonnaga korraldas 6.-7. juunini Harjumaal noorte võistlusmatka "Salupere luureretk 2015". Võistlusel osales 14 võistkonda, sh olid esindatud ka Pärnu, Rapla kui Harju malevate noorkotkaste ja kodutütarde esindusvõistkonnad.
Neljaliikmelised võistkonnad said ennast proovile panna väga erinevate ülesannete lahendamises. Näiteks sidepunktis tuli luua kahe välitelefoni vaheline ühendus ning edastada etteantud sõnum, sõnaseletuse punktis pidi üks võistkonna liige teistele kaaslastele kehakeelt kasutades sõnu seletama jne. Traditsiooniliselt olid luureretkel kandval kohal objektiluure ja selle alusel luureraporti koostamine ning Männiku karjääris toimunud paadiülesanne.

Nooremate vanuseklassis (8-13 aastased) oli võistlusrada lühem ning nemad lõpetasid võistlusega juba 6. juuni õhtul. Võitjaks kuulutati Tallinna Reaalkooli noorkotkaste rühma võistkond, teise koha saavutasid Ida rühma noorkotkad ja kolmandaks tuli Pelgulinna kodutütarde võistkond.

Vanemas vanuseklassis (14-18 aastased) võidutsesid Harju maleva noorkotkad, teise koha saavutas Pärnu maleva I võistkond ja kolmanda koha Pärnu maleva II võistkond. Üldarvestuses saavutasid esikoha Harju maleva noorkotkad, teise koha Rapla noorkotkaste ja kodutütarde segavõistkond ning kolmanda koha Pärnu kodutütred.

Salupere luureretke korraldab Noorte Kotkaste Tallinna malev alates 2011. aastast ning see on pühendatud legendaarse kotkajuhi Arved Salupere (03.11.1926-19.01.2009) mälestuse ja aadete elushoidmiseks.

Link fotodeleHenri Ley
leitnant
Noorte Kotkaste Tallinna maleva pealik