Teksti suurus:
A A A

Selgus Noorte Kotkaste Aasta Sportlane

08.02.2016
Noorte Kotkaste Aasta Sportlane Raul Kübard ja Kodutütarde Aasta Sportlane Anette Traks
Autor: Maive Tõemäe
Laupäeval, Kalev Spa veekeskuses, toimunud spordiaasta lõpetamisel kuulutati välja Noorte Kotkaste Aasta Sportlane, samuti tunnustati ka teisi silmapaistvaid sportlikke tulemusi saavutanud noorkotkaid.
Noorte Kotkaste Aasta Sportlase tiitliga pärjati Põlva maleva noorkotkas Raul Kübard. Raul on noorkotkas alates 2012. aasta algusest ning on esindanud Põlva malevat korduvalt ja edukalt Noorte Kotkaste vabariiklikel võistlustel. Samuti on ta esindanud Noorte Kotkaste organisatsiooni kahel aastal Läti noorteorganisatsiooni Jaunsardze militaarse takistusraja võistlusel. Raulile on omistatud laskuri, sportlase ja ujuja erikatsete märgid, ta on tubli kergejõustiklane ning osaleb veel jalgpalli- ja korvpallitreeningutel.  Samuti osaleb ta aktiivselt rühma ja maleva noorkotkaste tegevuses.

Lisaks tunnustati Eesti Spordiselts Kalevi eriauhinnaga Kristo Metus´t Harju ja Jaen Ots´a Saaremaa malevatest. Silmapaistvate soorituste ja tulemuste eest sai tunnused ka Georg Henry Kolones Tallinnast, Martten Tiitsma Läänemaalt, Kustu Künnapas Hiiumaalt, Karl-Gustav Sok Võrumaalt, Kevin Kalda Pärnumaalt, Marko Leiman, Kristjan Rannaäär ja Sten-Olle Rei Saaremaalt.

Tervislike eluviiside edendamise ning noorte innustamise eest sportlikul teel tunnustati NK Saaremaa maleva noorteinstruktorit Raivo Paasma´t.

Noorte Kotkaste spordiaasta pidulik lõpetamine toimus sellel aasta teistkordselt, Aasta Sportlase tiitel anti välja aga esmakordselt.