Teksti suurus:
A A A

Selgusid parimad laskjad erinevatest relvadest

08.11.2016
Laskevõistlus
Autor: Kristian Vaarpuu
Möödunud nädalavahetusel toimus Jõgevamaal, Kirna väljaõppekeskuses Noorte Kotkaste laskevõistlus. Seekord ei olnud tegemist traditsioonilise laskevõistlusega, kus arvestus käib silmade peale - täpsust ja osavust pidi näitama erinevatest relvadest ja vahenditest laskmisel.
Noorkotkad pidid oskusi näitama vibu laskmises, seda nii omatehtud kui kaubandusvõrgust saadavast laskevahendist. Viimasest laskmises olid noorkotkad siiski tunduvalt edukamad. Lisaks vibule kasutasid noorkotkad laskmiseks õhupüsse, nii optilise sihikuga kui tavalise avatud metallsihikuga. Õhupüsside kõrval võisteldi veel ka õhupüstolitest laskmises.

Kõige meeldejäävamaks kujunesid ilmselt laskmised automaadist Galil, mida sooritati nii päevavalguses kui pimedal ajal valgustusrakettidega lasketiiru valgustamisel.

Laskevõistlus peakorraldaja Kristian Vaarpuu sõnul laskevõistlus õnnestus, ühetegi vigastust ega muud vahejuhtumit ei toimunud ning noored jäid üritusega väga rahule. Noorkotkad said mõõtu võtta, lastes erinevaid relvi, harjutusi, ning ühtlasi pannes proovile oma füüsilise vormi. Harjutamine on edu pant. Tagasisidest tuli välja, et järgneval aastal ootavad noored samalaadset võistlust.

Üldvõit läks sellel korral Läänemaa noorkotkastele, kes seljatasid teise koha saanud Võrumaad ja kolmanda koha saanud Tartu noorkotkaid.