Teksti suurus:
A A A

Tallinna maleva noorkotka baaskursus lõppes rännakuga

18.04.2016
15.-16. aprillil toimus Männikul Noorte Kotkaste Tallinna maleva noorkotka baaskursuse lõpulaager. Teisel päeval pidid kursuslased läbima jalgsirännakuga etteantud raja ning sooritama tegevuspunktides ülesandeid, mille käigus kontrolliti varasemalt kursusel õpitut. 
Kursuse ülema nooremveebel Tauno Nikkeri sõnul olid kõik kursuse lõpetanud noored väga tublid ja asjassepühendunud. Lisaks noorkotkastele osalesid kursusel ka kodutütred. „Vastutava läbiviijana oli mul suur au nii innukate noortega kursus läbi viia. Ma muidugi poleks seda suutnud ilma professionaalsete instruktorite ja tublide abilisteta,“ lisas nooremveebel Nikker.

Laager lõppes Kaitseliidu Tallinna maleva tagalakeskuse territooriumil toimunud rivistusega, kus kõik kursuse läbinud said kursuse tunnistuse, meene ja sümboolse lõpumärgi. Ühtlasi tunnustati meeneplaadiga kahte kursuse parimat lõpetajat - Karl Joonas Saarts´i ja Kaur Mihkel Toomse´t

Noorkotka baaskursust korraldatakse Tallinna malevas alates 2011. aastast. Käesolev kursus algas 14. oktoobril 2015. aastal ning selle raames said osalejad ülevaade muuhulgas alljärgnevatest teemadest: riigikaitse alused ja NK organisatsioon, sisekord, riviõpe, Eesti sõjaajalugu, meditsiin, topograafia, side, pioneeriasjandus ja relvaõpe.