Teksti suurus:
A A A

Tallinna noorkotkad tähistasid Eesti Vabariigi aastapäeva

22.02.2016
Uute liikmete vastuvõtmine
Autor: Juta Sõueauk
20. veebruaril tähistasid Noorte Kotkaste Tallinna maleva liikmed Ristiku Põhikooli aulas Eesti Vabariigi 98. aastapäeva. Pidulikul koondusel peeti kõnesid, võeti vastu uusi noorliikmeid, tunnustati tublimaid ning jagati järgu- ja erialamärke.
Noorte Kotkaste Tallinna maleva pealik ltn Henri Ley märkis oma sõnavõtus, et maleva noortejuhid, noorliikmed ja toetajad on üheskoos aastatega jõudnud väga palju ära teha. Maleva tegevus on olnud aktiivne ja tõhus. Noortejuhid on õpetanud ja koolitanud väga paljusid noori ja tublisid poisse, kellest on sirgunud eeskujulikud riigikodanikud. Tallinna malevast on mitmedki noored läinud edasi õppima kõrgemasse sõjakooli ning on juba ohvitseridena ka tegevteenistuses. Samuti on meie hulgast aktiivsemad jätkanud teenistust Kaitseliidus. “Lisaks sellele on endisi noorkotkaid näha juba pea kõikidel elualadel tegutsemas. Seega oleme teinud tõsist ja head tööd, mille eest suured tänud kõikidele noortejuhtidele”, sõnas Ley.

Aastapäeva piduliku koonduse eel võeti käskkirjaga Noorte Kotkaste Tallinna malevasse vastu 23 uut noorliiget. Suur osa nimetatud liikmetest olid kohal ka Ristiku Põhikoolis, kus andsid noorkotka pühaliku tõotuse.

Noorkotka tõotuse andnud 10-aastase Kristofer Robini ema Epp Pruuns ütles, et tal oli väga uhke tunne, et tema poeg astus noorkotkaste ridadesse. „Kristofer on militaarteema sees olnud sünnist saadik ning mitu aastat rääkinud Noorte Kotkastega liitumisest, seetõttu võtsime sügisel selle teema käsile ning minu lapsepõlvesõbra Rain Järvega, kes tegeleb Nõmmel noorkotkastega, konsulteerides otustasimegi proovida“, ütles vastse noorkotka ema.

Eeskujuliku ja tulemusliku teenistuse eest Tallinna malevas pälvisid aastapäeval Joonas Eero ja Marco Sepp Tallinna maleva teeneteristi. Mõlemad noormehed on pikaajalised maleva liikmed, keda on varasemalt tunnustatud eeskujuliku noorkotka märgiga ning nimetatud ka aasta noorkotkaks (Sepp 2011. aastal ning Eero 2012. aastal). Eero on olnud ka varasemalt maleva noortekogu esimees ning kuulub hetkel maleva juhatusse.

Meeleoluka päeva eest hoolitsesid rühmapealiku Maria Järvise eestvedamisel Nõmme rühma noorkotkad, kes esinesid esinemiskavaga „Nõmmekad ootavad juba pikisilmi suve“.

Noorte Kotkaste Tallinna malev koondab enam kui 200 noorliiget. Maleva koosseisus on 13 noorterühma, mida juhivad vabatahtlikud rühmapealikud.

Vaata rohkem infot ja võimalusi liitumiseks:

http://nktallinn.weebly.com/
Facebook: Noored Kotkad Tallinna malev