Teksti suurus:
A A A

Võidupüha paraad toimub Tallinnas

22.06.2018
Võidupüha 2016
Autor: Ardi Hallismaa
Kaitseliit korraldab 23. juunil Tallinna lauluväljakul võidupüha paraadi, kus Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100nda sünniaasta puhul näidatakse ajaloolist soomusautot „Estonia“ ja väljas on üksused kõikidest Kaitseliidu struktuuriüksustest.
Paraadi rivis on 1500 inimest. Lauluväljakul rivistuvad üles üksused kõikidest Kaitseliidu malevatest. Lisaks on kompanii suuruste üksustega väljas Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred ning liputoimkonnad küberkaitseüksusest ning Kaitseliidu koolist. Eesti üksustest on rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond.
 
Noorte Kotkaste kompanii on komplekteeritud Tallinna, Harju ja Sakala maleva noortkotkaste ja noortejuhtidega. Kompanii pealik on Noorte Kotkaste Tallinna maleva pealik Asko Kivinuk ja lippur on Tallinna maleva noorkotkas Georg-Henry Kolnes ja lipu saatjad on samuti Tallinna noorkotkad - Kasper Tafenau ja Joosep Bürkland.
 
Võidupüha sündmused Tallinnas saavad alguse juba 22. juunil kell 22.30 kui noorkotkad süütavad lauluväljakul tikkude või välgumihkli abita muinastule.
 
23. juuni hommikul kell 8.30 asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusehitisele Kaitseväe kalmistul. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.

Võidupüha paraad algab 23. juunil kell 11.00 Tallinna lauluväljakul. Peale paraadi, kell 12.00 algab samas maakaitsepäev, kus saab näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid. Toimuvad näidislahingud.